• Vianočný jarmok
      • V piatok 14.12.2018 o 13:00 pre obecným úradom
      • Vianočný jarmok a Vianočná besiedka
      • 14.12.2018 (piatok) o 13:00 hod.
      • Vianočné prázdniny
      • 22.12. 2018 začiatok - 7.1.2019 koniec
      • Alino - environmentálny projekt v našej škole
      • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
          • Priebeh vyučovania tento týždeň

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám zmenu vyučovacích hodín na konci tohto týždňa.

Vo štvrtok bude vyučovanie v ZŠ aj v MŠ končiť o 12:00, z dôvodu slávnostného posedenia zamestnancov na konci kalendárneho roka. Do 12:00 bude fungovať aj ŠKD. Jedáleň bude vydávať obedy do 12:30.

V piatok prídu žiaci do školy na 9:30 (dochádzajúci spojovým autobusom SAD o 9:05 z DK). Žiaci I.stupňa, ktorí nemajú kde ráno zostať, prídu do školy na 7:30 hod., bude zabezpečený školský klub. Dochádzajúcim pôjde aj autobus súkromného prepravcu o 7:00 hod. z V. Kubína tak, ako každý deň. Jedáleň aj materská škola budú fungovať v normálnom režime. Deti a žiaci budú v škole do začiatku akcie. O 13:00 otvoríme vianočné trhy s výrobkami žiakov a vianočným punčom od rodičov pred obecným úradom (náš folklórny súbor) a cca. o 13:20 začne vianočná besiedka v sále obecného úradu. Po skončení besiedky pôjdu všetci žiaci ZŠ

• Hlasuj za našu školu - GESTO PRE MESTO

Raiffeisen banka podporí projekty s najjvyšším počtom hlasov v 42 mestách po celom Slovensku sumou 1000 €.

Hlasovanie je bezplatné a prebieha od 1. decembra do 31. decembra 2018.
            Projekt a aktuálny stav hlasovania nájdete tu:

Hlasovať môže každá osoba staršia ako 18 rokov prostredníctvom online formulára na stránkewww.gestopremesto.sk. Každá osoba môže v danom kvartáli hlasovať iba raz. Projekt, ktorý získal v danom meste najvyšší počet hlasov, zverejníme nasledujúci pracovný deň po skončení hlasovania.

• Technické dielne z Nadácie Kia Motors Slovakia

Do galérie Technické dielne boli pridané fotografie.

V októbri sme sa zapojili do výzvy Nadácie Kia Motors Slovakia Vzdelávací program – Smart region 2018. Podarili sa nám spoločne z ďalšími piatimi školami v rámci Žilinského kraja uspieť a získali sme grant v hodnote 18.519,56 € na vybudovanie technickej dielne pre žiakov školy. Dielňa obsahuje 15 učených pomôcok Unimat classic a spotrebný materiál na výrobu z dreva, 15 pracovných dielenských stolov s teplovzdušnými pištoliami, ručnými vŕtačkami, zverákmi, kovadlinami, spájkovačkami, hoblíkmi atď. Dielne sme umiestnili dočasne do jednej z tried, avšak žiaci z triedy teraz musia chodiť do voľných tried, čo nie je ideálne. Aj z tohto dôvodu sme sa s obecným zastupiteľstvom dohodli, že vytvoríme dielenskú triedu v podkroví. Žiaci už v dielňach skúšajú pracovať a v súčasnosti vyrábajú prvé ozdoby na vianočné trhy. Ďakujem nadácii za finanč

• FENOMÉNY SVETA

Expedícia Fenomény sveta je vzdelávací projekt, ktorý prináša do škôl zážitok, objavovanie a dobrodružstvo. Teraz HRAJ O SUPER CENY.

Ako súťažiť v Expedícii s Bačom

Sleduj dobrodružné Expedície s youtuberom Bačom, zvládni jeho zábavné výzvy a vyhraj expedíciu do nórskych fjordov pre celú triedu. Ako na to?

• Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky

Na okresnom kole v ZŠ M. Kukučína 22.11.2018 nás reprezentovali mladší žiaci Peter Ševčík (2. miesto v kategórii mladší žiaci) a Laura Miškovičová (1. miesto v kategórii mladšie žiačky) , ktorá postupuje na krajské kolo v Martine. Starší žiaci Damián Kramár (5. miesto v kategórii starší žiaci, Peter Jurovčík a Viktória Bachroňová skončili ako družstvo na 5. mieste. Žiakov pripravovala na súťaž Mgr. Mária Kořalníková.

• KATARÍNSKA DISKOTÉKA, PASOVANIE PRVÁKOV A PIATAKOV

Do galérie Katarínska disco boli pridané fotografie.

K tradičným podujatiam deviatakov patrí „Katarínska diskotéka“ spojená s pasovaním prváčikov a prijatím piatakov medzi starších žiakov. Kráľovstvo s názvom Školička Malatiná a zámok. Za zvukov slávnostných fanfár medzi prítomných prišiel kráľovský pár so svojím sprievodom. Nesmelo, no plní očakávania, čo sa bude diať, vystúpili dopredu prváci.. Nedali sa zahanbiť a všetky úlohy hravo zvládli. Po zložení prváckeho sľubu ich kráľ s kráľovnou pasovali do prváckeho cechu. V starej drevenej lavici svoj sľub vlastnoručne podpísali. Prevzali si pamätný list, dôkaz toho, že sa stali platnými žiakmi školy.

• Zaujímavé www

11.10. Aktivity SCPPP D.Kubín v MŠ

"Mačička, logopédia"

9.10. Kuba - dve tváre slobody

projekcia v D.Kubíne (7,8,9 r.)

5.10. Vidmo - prehliadka filmov (9.r.)

4.10. Svetový deň úsmevu

1.10. Výchovný koncert v materskej škole

27.9. ZRPŠ (15:00 - 17:00)

24.-29.9. Európsky týždeň športu