• Fotenie v ZŠ s MŠ - pondelok 18.6.2018

     • Vážení rodičia, v pondelok 18.1.2018 sa budú žiaci našej školy fotiť. Fotiť bude fotograf z bývalej firmy BLITZ FOTO z D.Kubína (domáci fotografi sú, žiaľ, teraz zaneprázdnení). Cena spoločnej foto 13cmx18cm je 1,50€ (prosíme , aby si ju objednali všetci z triedy). Žiaci sa môžu fotiť skupinovo, aj ako jednotlivci (10cmx15cm) bude 1,00 €. Fotky budú spracované do 1 týždňa.                   Mgr. Peter Harmat, RŠ

     • ZUŠ v našej škole od nového šk.roka

     • Od nového školského roka bude v našej škole ZUŠ I.Ballu otvárať hudobné odbory AKORDEÓN a KLAVÍR. Zároveň je zo strany ZUŠ záujem otvoriť ak odbor HUSLE, preto spravíme v septembri prieskum o záujme. Detailnejšie informácie Vám poskytneme k začiatku šk. roka 2018/2019.

     • Beseda o lesoch - Lesy SR

     • Do galérie Beseda o lesoch - Lesy SR boli pridané fotografie.

      V piatok  15. júna 2018 sa uskutočnila  beseda  žiakov   5. a 6. ročníka  s p. Dušanom Grófom pracovníkom LESOV SR, z Lesnej správy Oravský Podzámok.  Porozprával im o význame lesov  pre prírodu a človeka,  o práci lesníkov  v lesoch počas celého roka, výsadbe stromčekov, starostlivosti  o lesné  porasty .  Žiakov veľmi zaujalo rozprávanie o systematickej ochrane lesníkov proti lykožrútovi smrekovému. Mohli si pozrieť  uhynutého chrobáka, larvami lykožrúta smrekového  poškodené  lyko na kôre smreka a tiež lapač na tohto škodcu. Vzorkovnicu  kvetov a súkvetí  najbežnejších stromov a krov,  a tiež iný náučný materiál , ktorý  sme dostali od  Lesov SR využijeme na vyučovacích hodinách biológie a prírodovedy.  Ing. Jana Šuličová.

     • Exkurzia II.stupeň - Podunajsko 2018

     • Do galérie Exkurzia II.stupeň - Podunajsko 2018 boli pridané fotografie.

      7. júna, v skorých ranných hodinách, sme nastúpili do zeleného autobusu pred obecným úradom v Malatinej a vydali sme sa na ďalekú poznávaciu cestu naprieč Slovenskom. Žiaci II.stupňa, celkom štyridsať   a štyria učitelia. Najprv sme sa zastavili v mestečku Topoľčianky a   navštívili sme  Národný žrebčín a zubriu oboru. Videli sme rôzne plemená koní, žrebca, ktorého žrebčínu  darovala kráľovná Alžbeta II, cvičenie koní a  neuveriteľne sa nám ukázalo v celej svojej kráse skoro celé stádo zubrov. Zaujala nás aj prednáška o ich živote. Prezreli  sme si aj nádvorie kaštieľa v Topoľčiankach. V Nitre sme vyšliapali na hrad, pozreli sme si výhľad na mesto a posilnili sme sa v stánkoch občerstvenia pod hradom. Múzeum holokaustu v Seredi bolo pre nás otvorené o pol tretej. Prednáška Deti a holokaust bola pútavá. Po nej sme prešli celé múzeum a sprievodca nám porozprával rôzne zaujímavosti. Vyskúšali sme si aj vozeň, v ktorom prevážali židov, do ktorého sme všetci nastúpili. Po nie veľmi veselých informáciách o holokauste sme sa presunuli do Horných Salíb. Sklamalo nás zavreté kúpalisko a tak sme sa vybalili v telocvični  na tunajšej  ZŠ s MŠ. Išli sme na večeru do školskej jedálne. Po nej nastala zábava. Prišli žiaci a učitelia z tejto školy, aby sa s nami zoznámili a prežili s nami pekný večer. Futbal, vybíjaná, zumba a rôzne iné aktivity vytvorili nové priateľstvá. O deviatej žiaci odišli a my sme po večernej očiste postupne zaľahli. Niektorí pospali viac, niektorí menej. Na druhý deň, po raňajkách, sme sa rozlúčili a vydali sa  k vodnému dielu v Gabčíkove. Mali sme šťastie, pretože sa akurát napúšťala komora a lode z Maďarska boli pustené na slovenskú stranu. Nasledoval  areál vodných športov v Čunove, kde trénoval aj „strieborný“ olympionik  Matej Beňuš. Výdatný obed neďaleko tohto areálu nás zasýtil a uhasil náš smäd. Nasledovalo  hlavné mesto Bratislava. Najprv nákupné centrum Eurovea  a nákupy v ňom a  o pol tretej sme návštevu Bratislavy ukončili  prehliadkou mesta z vláčika "Blaváčika".  Okrem starého mesta sme boli aj na hrade.  Prekrásny výhľad, skúsená sprievodkyňa a pekné počasie ukončilo náš čas strávený v hlavnom meste. Počas cesty domov sme si povedali názvy známych krás Slovenska, ktoré sme videli z autobusu a pri oddychu na benzínovej pumpe sme sa občerstvili nanukmi. Šťastlivo sme docestovali domov. Unavení, ale spokojní. Všetci, žiaci, učitelia aj pán šofér,  si zaslúžia veľkú pochvalu. Zároveň ďakujeme aj pani riaditeľke ZŠ s MŠ Horné Saliby, ktorá nám vyšla v ústrety a poskytla občerstvenie a telocvičňu na prenocovanie. Dúfame, že prijme naše pozvanie a príde so žiakmi a učiteľmi medzi nás v blízkej budúcnosti.     Mgr. Mária Kořalníková

     • Výlet MŠ k rybníku

     • "Voda, voda, vodička, ryba, rybka, rybička". Aj tento školský rok sme navštívili miestny rybník a to 1.júna na MDD. Starký Vaľko s ujom Jožom upravili okolie chaty a rybníka, na ktorý sme sa vystrojený gumákmi, ruksakami a športovými potrebami veľmi tešili. Po príchode spoločne postavili máj a potom sa už deti venovali športovým hrám. Pochutnali si na pečenej klobáske, slaninke, chlebíku, ale aj na sladkostiach od sponzora - Urbáru. Pridali sa ku nám aj niektorí rodičia a spoločne sme sa išli pozrieť k rybníku, kde im ujo Vaľo ukázal kŕmenie a chytanie rýb. Vylovil aj "zlatú rybku" a deti si v duchu zaželali svoje tajné prianie.Videli aj veľké farebné vážky, hmyz a rôzne vodné rastliny, o ktorých si v ten týždeň rozprávali. A hoci v diaľke hrmelo a padlo aj zopár dažďových kvapiek, nádherné počasie vydržalo. Poobede sa deti príjemne unavené, ale spokojné rozišli s rodičmi domov. Aj touto cestou ešte raz ďakujeme ujovi Vaľovi, ktorý pre nás každý rok pripraví super akciu!!! Katarína Slušňáková.

     • Konzultačný deň pre rodičov - pondelok 11.6.2018

     • Vážení rodičia, ak by ste mali záujem o konzultácie ku známkam z jednotlivých predmetov, učitelia Vám budú v škole k dispozícii v pondelok 11.6.2018 od 15:00 do 17:00 hod.

     • Školský výlet I.stupeň - LIPTOV 2018

     • Oznamujeme Vám, že žiaci I.stupňa pôjdu na šk. výlet dňa 1.6.2018. Postupne navštívia Liptovský Mikuláš, výstavu LEGA (kde sa aj zahrajú), dom naruby a kontaktnú ZOO pri Tatralandii.

     • Stavanie mája - Turíce

     • Do galérie Stavanie mája - Turíce boli pridané fotografie.

      Sadíme my máje, čo nám dajú za ne...

      Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. A tak sme si aj my opäť po roku pripomenuli turičné obdobie stavaním mája.  Žiaci 9. ročníka sa postarali o to najhlavnejšie a tak za zvukov spevu a harmoniky vyrástol máj aj na našom školskom dvore. Mgr. Mária Martinčeková

     • Deň matiek v materskej škole

     • Do galérie Deň matiek v materskej škole boli pridané fotografie.

      "Mama je mama, stále ju mám..." Oslava Dňa matiek v našej materskej škole sa začala stretnutím detí, mamičiek a starých mám, ktoré milo privítal riaditeľ školy Peter Harmat. Deti mamičkám predviedli pásmo básničiek, pesničiek a tančekov, na ktoré sa parádne vyobliekali do sukničiek, kravát a mašlí, ktoré im ušila p.uč. Jarka. Mamičky deti odmenili potleskom a po odovzdaní darčeka - srdiečka a portrétu mamy, objatím a sladkou pusou. Nasledovalo  spoločné posedenie,občerstvenie a hry a stretnutie ukončili deti básničkou o rodine "Rodina je ako strom, chráni všetko, čo je v ňom. My sme veľká rodina - otec, mama, sestra, brat a ja. K tomu ešte babka, dedko a to veru nie je všetko.Teta, ujo, bratranec, krstný, krstná nakoniec".     Katarína Slušňáková 

     • Vedomostná súťaž o II. svetovej vojne

     • Na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne sa vo štvrtok 24. mája t.r. uskutočnilo Okresné kolo súťaže Medzníky II. svetovej vojny. Podujatie organizačne pripravili Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Ružomberku, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu Mestského úradu v Dolnom Kubíne a Spoločný školský úrad Oravský Podzámok – Školský úrad.

      Súťaže sa zúčastnili štyri dvojčlenné tímy žiakov zo základných škôl dolnokubínskeho okresu, ktoré najprv vypracovali vedomostný test o II. svetovej vojne a následne predstavili vlastnú prezentáciu na túto témou.

      „Veľmi sa chcem poďakovať učiteľom, ktorí pripravovali deti na túto súťaž, som rád, že v nich udržiavajú povedomie o hrôzach a utrpení ľudí počas vojny. Samotní žiaci nás veľmi príjemne prekvapili vedomosťami a najmä prezentáciami, ktoré si nachystali. Spracovali v nich spomienky žijúcich pamätníkov na vojnu, udalosti, ktoré zasiahli do života obce a celého regiónu a nezabudli ani na osobnosti, ktoré v náročnej životnej situácii prejavili odvahu a osobnú statočnosť,“ uviedol predseda OblV SZPB Róbert Fajta.

      Víťazom súťaže sa stalo družstvo ZŠ s MŠ Malatiná v zložení Terézia Klocháňová a Kristína Spišáková, na druhom mieste skončili žiačky ZŠ s MŠ Oravský Podzámok Mária Jurášová a Diana Strečoková a na treťom zástupcovia ZŠ Martina Kukučína v Dolnom Kubíne Ema Mihálová a Michal Mordel.

      Všetkým zúčastneným venoval vecné ceny OblV SZPB, ďalšou odmenou bude pre nich júnová exkurzia do miest spätých so Slovenským národným povstaním.   Jozef Kaščák, Mgr. Zdenka Prílepková

     • Družstvo mladých zdravotníkov - okr.kolo

     • Do galérie Družstvo mladých zdravotníkov - okr.kolo boli pridané fotografie.

      Dňa 3.mája 2018 v priestoroch MSKS v Dolnom Kubíne prebiehalo  Územné kolo súťaže – Družstiev mladých zdravotníkov  a Družstiev prvej pomoci mladých,  ktorú organizuje SČK,  Územný spolok Orava Dolný Kubín.

      Našu školu na tejto súťaži  reprezentovalo DMZ II. stupňa, ktoré tvorili žiačky 8. ročníka : Viktória Bachroňová, Alžbeta Jánošíková, Karolína Kapinová, Barbora Mudrončíková, Natália Ulíková.

      Súťaž pozostávala z teoretických vedomostí o Červenom kríži, Slovenskom Červenom kríži, darcovstve krvi  a zdravotníckych vedomostí. Praktická časť zahŕňala kardiopulmonálnu resuscitáciu a poskytovanie prvej pomoci  pri 7 poraneniach  na jednotlivých stanovištiach. Na súťaž sa pripravovali na prírodovednom krúžku a doma. Súťaž sledovali aj mladšie žiačky: Laura Smolko a Daniela Kopecká, ktoré aktívne pracovali na krúžku.

      Žiačky obsadili 7. miesto . V ich kategórii  DMZ II. stupeň ZŠ, súťažilo 19 družstiev  z celej Oravy. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.        Ing. Jana Šuličová

     • Vybíjaná - okr.kolo

     • Žiačky 4.,5.,6. a 7.ročníka našej základnej školy sa dňa 16.5.2018 zúčastnili OK vo Vybíjanej na ZŠ Komenského v Kňažej. Spomedzi zúčastnených 5 škôl sme ako jediná dedinská škola napriek snahe a bojovnosti dievčat obsadili posledné miesto. Napriek tomu  dievčatám ďakujeme za ochotu zúčastniť sa a reprezentovať školu. Mgr. Mária Martinčeková

     • Škola v prírode

     • Žiaci 4.ročníka absolvujú školu v prírode od 21.5. do 25.5.2018 v rekreačnom zariadení Poniklec v Hronci pri Brezne. Spoločne s deťmi sú v škole v prírode p.učiteľky Maťokárová a Šišková.

     • Do školy na bicykli

     • Od pondelka 21. 5. do piatka 25.5 prebieha akcia Do školy na bicykli. Žiaci sa môžu do tejto akcie zapojiť tým, že do školy prídu na bicykli, kolobežke či skateboarde. Tešíme sa na čím najviac účastníkov.

     • Svetový deň mlieka

     • Do galérie Svetový deň mlieka boli pridané fotografie.

      15. máj  je v kalendári zapísaný ako medzinárodný  deň mlieka. My sme si ho na našej škole pripomenuli v utorok.  Tento školský rok sme si už pripomenuli aj Svetový deň mlieka na školách, v septembri.  Každý žiak i učiteľ mohol zobrať a vypiť pohár chutného mlieka. Niektorí to ku plným pohárom  otočili aj tri – štyri krát, niektorí aj viac. Bolo vidno, že patrí medzi ich obľúbenú tekutinu.  Niektorí nám prišli povedať, že pre alergiu mlieko piť nemôžu a niektorí, že jednoducho nemajú chuť. Mliečko  sme boli zaniesť aj deťom zo škôlky. Tie si na ňom tiež pochutnali.  

      Na nástenke  školy si nájdete pr informácie o mlieku , druhoch mlieka,  ale aj o rôznych výrobkoch, ktoré sa z neho vyrábajú.  Mlieko je naozaj veľmi dobré a zdravé.          Mgr. Mária Kořalníková  

     • Preventívne aktivity 6.ročník v CPPPaP

     • Do galérie Aktivity 6.ročník v CPPaP boli pridané fotografie.

      Vyučovanie žiakov 6. ročníka prebiehalo v utorok  15. mája 2018  trochu inak ako v bežné vyučovacie dni. Na rad skupinových aktivít, ktoré robili s triednou učiteľkou – koordinátorkou prevencie v škole nadviazali  aktivitami , ktoré pre nich pripravili odborné pracovníčky z Centra pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie v Dolnom Kubíne. Pri  interview so spolužiakom , tvorbe svojej charakteristiky i erbu triedy boli vedení ku  vzájomnej spolupráci, sebahodnoteniu a vzájomnému rešpektovaniu sa.  Žiaci  veľmi aktívne pracovali v náhodne vytvorených  zmiešaných skupinách , čím sa  podporovala u nich spolupráca  a tímové riešenie konfliktov.  V týchto aktivitách budeme  naďalej pokračovať aj v škole, prípadne podľa potreby v CPPPa P v D. Kubíne.

      Po týchto aktivitách si pochutili na dobrej pizzi  v Pizzérii Oáza a v obchodnom centre si kúpili drobnosti pre seba a svojich najbližších. Foto vo fotoalbume. Ing. Jana Šuličová

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • skola@zsmalatina.edu.sk
   • 043 5895168 (škola), 043 5895178 (školská jedáleň) 043 3811950 (materská škola) 0907 856295 Mgr.Harmat Peter (RŠ) 0917 781918 Mgr.Prílepková Zdenka (ZRŠ)
   • Malatiná 70, 026 01 Dolný Kubín
   • 037813609
   • 2021673995
 • Fotogaléria

  • Beseda o lesoch - Lesy SR
  • Športový deň
  • Exkurzia II.stupeň - Podunajsko 2018
  • Stavanie mája - Turíce
  • Hrnčiarstvo v materskej škole
  • Deň matiek v materskej škole
  • Družstvo mladých zdravotníkov - okr.kolo
  • Do školy na bicykli
  • Svetový deň mlieka
  • Preventívne aktivity 6.ročník v CPPPaP
  • Ľahšie to ide ľahšie
  • Bezpečne na bicykli