• Materská škola a úprava okolia

• Do galérie MŠ hrabanie lístia boli pridané fotografie.

Opadalo žlté lístie, uľahlo sa, že chce spať....... a ustlalo si na našom školskom dvore. Celé okolie sa premenilo na jeden krásny farebný koberec. Jesenné listy sme najprv využili v rôznych hrových aktivitách a potom sme sa rozhodli, že ho poupratujeme.A tak sa deti premenili na záhradníkov a vystrojení lopatkami, hrabličkami, fúrikmi a metlami sa deti pustili do práce. Pri práci nám svietilo slniečko, nálada bola výborná,deti boli zručné, pracovité a veru sa aj poriadne zahriali, kým pozametali, naložili a odviezli listy na úkryty pre ježkov. A po dobrej práci sa s  prázdnymi bruškami ponáhľali na chutný obed. Slušňáková Katarína

• Andy Warhol- Oravská galéria

• Do galérie Exkurzia Výstava Warhol boli pridané fotografie.

Netradičná vyučovacia hodina Výchovy umením čakala na deviatakov dňa 13.10.2017, kedy spolu s pani učiteľkou navštívili výstavu svetoznámeho maliara so slovenskými koreňmi, Andyho Warhola v Oravskej galérii. Pripravili si tu pre nás zaujímavú prednášku o samotnom autorovi, jeho detstve, či tvorbe. Žiaci sa pokochali pohľadmi na jeho diela, jeho osobné veci a na koniec sa mali možnosť stať Andym Warholom a nakresliť dielo v štýle Pop- artu. Práce žiakov sú vo fotoalbume. Mgr. Mária Martinčeková

• Projekcia Vietnam - brána do Indočíny

• Do galérie Projekcia Vietnam boli pridané fotografie.

Žiaci 7. a 8.ročníka si boli 10.10.2017 v rámci predmetu Geografia pozrieť projekciu - *Vietnam-brána do Indočíny". Dokument, ktorý nafilmovali 2 mladí cestovatelia, prechádzajúci Vietnamom na motorkách, bol doplnený ich sprievodnm slovom a neskôr aj zaujímavou diskusiou. Žiaci sa zaujímali o životné podmienky, cestovanie, ubytovanie, ceny, choroby ale aj  "štípance". Videoprojekcia sa žiakom páčila a veľmi radi by absolvovali ďalšiu videoprojekciu v budúcom školskom roku, ktorá bude zameraná na Kubu.

• Svetový deň úsmevu

• Do galérie Svetový deň úsmevu boli pridané fotografie.

V piatok, 6. októbra 2017, sme si  na našej škole pripomenuli Deň úsmevu a tak našou úlohou bolo celý deň sa usmievať, obliecť sa do žltej farby, nakresliť smajlíka a rozdávať radosť všetkým okolo. V triedach i na chodbách sa to hemžilo žltou. Oblečenie, rôzne doplnky žltej farby, to všetko  sa rátalo.   Chiara Palugová, Daniela Kopecká i pani učiteľka Šišková si  dali záležať a mali na sebe takmer všetko žlté, dokonca aj topánky a kabelky. Ráchel Ferancová sa dala nahovoriť na netradičnú vec a to namaľovať svoju tvár temperovými farbami. Bol z nej super smailík a pohľad na ňu rozosmial každého. V súťaži tried skončila na prvom mieste 4.trieda, v ktorej mali niečo žlté na sebe všetci prítomní žiaci.  Z doma vyrobených smajlíkov sme vybrali najkrajšie.  Potom sme ich všetky  vyvesili na drevenú bránu školy na chodbe. Okrem torty, tá sa vyvesiť nedala, ale zjedli ju maličkí škôlkári.  Víťazov a najkreatívnejších sme odmenili.

A ak ste ešte stále nenašli dôvod na úsmev, tak ním urobíte niečo pre svoje zdravie. Na to, aby ste sa usmiali potrebujete zapojiť do práce až 17 svalov. Úsmev znižuje riziko infarktu a  posilňuje imunitu. Navyše je dokázané, že úsmev je najlepšie identifikovateľný výraz aj na diaľku. Možno ho rozoznať až z neuveriteľných 45 metrov.

Takžeeeee:      Úsmev prosím!!!!            Mgr. Mária Kořalníková

• Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Všeobecnými cieľmi Európskeho dňa jazykov sú:

• Upozorniť verejnosť na dôležitosť štúdia jazykov, zvyšovanie mnohojazyčnosti a medzikultúrneho porozumenia.
            • Podpora jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy.
            • Podpora celoživotného jazykového vzdelávania v školách i mimo škôl.

Aj my sme si pripravili aktivity, ktorými sme si tento deň pripomenuli. Naše šikovné deviatačky vytvorili prezentácie o niektorých európskych krajinách. Žiaci druhého stupňa sa tak mohli dozvedieť zaujímavosti o Taliansku, Fínsku, Írsku, Rusku a Rakúsku. Predstavenia krajín boli nápadité – deti si vyskúšali napr. tancovať Viedenský valčík alebo napísať nejaké slovo azbukou.

Na prvom stupni žiaci kreslili Britskú vlajku a priraďovali slová k jednotlivým jazykom. Deti robili aj projekt o obľúbenej krajine alebo národnom jedle.

Sme radi, že sme sa pripojili k mnohým aktivitám, ktoré prebiehali v krajinách Európy a tak sa zapojili do slávenia Európskeho dňa jazykov.  Ing. Jana Slušňáková