• Zhrnutie EDUPAGE

1. Pre zjednotenie systému zadanú prácu pre žiakov je možné sledovať v prehľadnom kalendári „Nadchádzajúce udalosti“ v spodnej časti úvodnej stránky Edupagu po prihlásení, prípadne v mobilnej aplikácii v časti „Úlohy“:

1. Zadania úloh sú spracované tak, aby boli spustiteľné priamo v mobilnej aplikácii.

1. V prípade potreby pripojenia súboru vypracovania do úlohy postupujte podľa návodu:

Ako  môžem  nahrať  súbor  k  domácej úlohe

1. Zadané úlohy budú kontrolované a vyhodnotené, prípadne doplnené slovnou spätnou väzbou nasledujúci deň po odovzdaní práce. Pre podrobné výsledky-hodnotenie k práci je potrebné postupovať nasledovne:

Kde  si  môžem  pozrieť  výsledky?

1. Už vypracované a dokončené úlohy si žiak môže pre lepší prehľad označiť ako vybavené:

Ako  urobenú  úlohu  odstránim  zo  zoznamu  úloh / označím  ju  ako  vybavenú?

Ako  si  zobrazím  úlohu,  ktorú  som  si  omylom  skryl /označil  ako  vybavenú ?

1. V dištančnom vzdelávaní odporúčame včasnú komunikáciu žiakov a rodičov s učiteľmi (ako aj ostatnými pedagogickými a odbornými zamestnancami) vykonávať prostredníctvom správ v Edupage. Akékoľvek technické, časové, obsahové a pod. nezrovnalosti komunikujte čo najskôr vyučujúcemu daného predmetu, aby sme dokázali spoločne hľadať riešenia bez zbytočného stresovania našich žiakov - detí.

1. Rodič je povinný oznámiť triednemu učiteľovi do 24 hodín, ak žiak zo zdravotných dôvodov nie je schopný vypracovať a odoslať zadanú úlohu (čo bude chápané ako ospravedlnenka). Nevypracované úlohy bude potrebné doplniť po dohode s vyučujúcim daného predmetu.

1. Bezdôvodné nevypracovanie úloh sa bude chápať ako zanedbanie vzdelávacích povinností žiaka s dôsledkom na hodnotení jeho práce.

1. Možné technické prekážky (napr. výpadok internetového pripojenia, pobyt na mieste bez internetu...) v dištančnom vyučovaní je rovnako potrebné hlásiť triednemu učiteľovi, aby bolo možné hľadať iné riešenia a neprerušovať zbytočne pravidelnosť práce žiakov.

Prajeme veľa síl, veríme, že spoločnými silami a komunikáciou

zvládneme aj túto výnimočnú situáciu.