Navigácia

Základné informácie Čo má vedieť prvák Odklad Predčasný nástup Smernica - 100,- € pre prvákov Pomôcky, ktoré prváci dostanú Ďalšie informácie

Dňa 14.apríla 2016 (štvrtok) sa v našej škole uskutoční zápis budúcich prvákov. Začiatok je o 12:30 hod.

Zákonní zástupcovia si zo sebou prinesú občiansky preukazrodný list dieťaťa, v prípade zdravotného postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí

V termíne medzi 1. a 30. aprílom 2016 sa uskutočnia zápisy žiakov do 1. ročníka základnej školy.

Ak vaše dieťa dovŕši do 31. 8. 2016 šesť rokov, je vašou povinnosťou zapísať ho na niektorú základnú školu.

Bez ohľadu na to, či uvažujete napr. o odklade školskej dochádzky alebo sa u vášho dieťaťa objavil problém, ktorý si bude vyžadovať špeciálny prístup a vy ešte stále neviete, na ktorej škole bude dieťatko reálne zaškolené – musíte ho zapísať na školu, ktorá je pre vás spádová s ohľadom na trvalé bydlisko dieťaťa.

Čo treba k zápisu

Termín

Zápisy detí do prvého ročníka sa uskutočnia od 1. apríla a potrvajú do 30. apríla tohto roka. Týkajú sa detí, ktoré do 1. septembra 2016 dovŕšia šiesty rok veku a detí, ktoré majú odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky. Presné miesto a čas určí zriaďovateľ školy (obec, krajský školský úrad, cirkev alebo súkromný zriaďovateľ).

Čo so sebou

Zákonný zástupca pri zápise predloží občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. V prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí.

Zápisné

Naša škola nevyberá zápisné, naopak zákonný zástupca dostáva po prihlásení dieťaťa do ZŠ s MŠ Malatiná  100,- €. Podrobne o tom hovorí smernica v hornej časti tohto dokumentu.

Čo sa bude diať

Učitelia hravou formou zisťujú pripravenosť žiačikov na školu. Overujú si, či vedia rozoznať farby, základné počty, základné geometrické tvary, či sa vedia podpísať. Riaditeľ školy odvedie na chvíľu rodičov od detí do inej triedy, aby učiteľky zistili, aké sú deti samostatné.

Rajonizácia neplatí

Rodič môže pre budúceho školáka vybrať ktorúkoľvek základnú školu podľa svojho výberu, či už štátnu, súkromnú, alebo cirkevnú. Rajonizácia podľa miesta bydliska už neplatí. Riaditeľ školy mimo školského obvodu ale musí s prijatím dieťaťa súhlasiť. To znamená, že má v triedach voľné miesta.

Zmena po zápise

Pokiaľ by ste si to so školou, do ktorej dieťa zapíšete, rozmysleli, môžete ju do konca augusta zmeniť. Predchádzajúcej škole však musíte dať včas vedieť, že dieťa bude chodiť inam.

Odklad

Ak dieťa nie je na školu dostatočne telesne a duševne pripravené, môžete jeho nástup do prvej triedy odložiť o rok. Musíte písomne o to požiadať riaditeľa školy. Súčasťou žiadosti musí byť odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Riaditeľ školy môže rozhodnúť o odklade aj na návrh materskej školy, a to na základe odporučenia zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Malatiná 70, 026 01 Dolný Kubín

• 043 5895168 (škola),
    043 5895178 (školská jedáleň)
    043 3811950 (materská škola)