• Pokyny k otváraniu MŠ

• Pokyny k prevádzke Materskej školy od 1.9.2020

• Deti prichádzajú od 7:00 do 8:00 v sprievode jedného zákonného zástupcu. Do priestorov MŠ vstupujú s použitím rúška. Dieťa si treba prísť do MŠ vyzdvihnúť v čase od 15:00 najneskôr 16:00, aby sa mohla zatvoriť budova a vykonať povinná dezinfekcia.
        • Po uzamknutí budovy – 8:00 už nebude možné prevziať dieťa do MŠ.
        • Zamestnanec pri vstupe zmeria teplotu vstupujúcemu (rodič, dieťa). Pri opakovanom nameraní zvýšenej teploty 37,2°C nebudú zákonný zástupca a dieťa vpustení do budovy. Zamestnanec MŠ dohliadne na dezinfekciu rúk a použitie rúška dospelej osoby. Presmeruje rodičov do šatne.
        • Pri prvom nástupe 2.9.2020 zákonný zástupca odovzdá podpísaný zdravotný dotazník a vyhlásenie o zdravotnom stave dieťaťa. Vyhlásenie o zdravotnom stave dieťa musí nanovo vypísať a odovzdať vždy po absencii troch pracovných dní a viac.
        • Zákonný zástupca dohliadne na rýchle prezlečenie a bez zdĺhavého lúčenia odovzdá dieťa do triedy učiteľke.
        • Deti si nemôžu nosiť žiadne hračky, predmety do škôlky.
        • Dieťa musí mať v skrinke náhradné oblečenie a dve rúška.
        • Pred vstupom do triedy každé dieťa prejde umyvárňou, kde si pod dohľadom zamestnanca MŠ poriadne umyje ruky mydlom – už bez asistencie rodiča.
        • Používať sa do odvolania budú len papierové utierky.
        • Deti budú v triedach bez rúšok. Učiteľka bude používať rúško alebo štít (podľa aktuálnej situácie – zelená, oranžová a červená fáza).
        • Deti môžu vyzdvihnúť splnomocnené osoby a súrodenci nad 10 rokov.
        • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, musí si bezodkladne nasadiť rúško a bude umiestnené do samostatnej miestnosti, personál školy bude kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí si dieťa bezodkladne vyzdvihnú.
        • Pri podozrení na ochorenie dieťaťa/rodiča kontaktuje rodič telefonicky lekára. Obratom informuje vedenie školy, aby škola vedela zabezpečiť  osoby, s ktorými boli v kontakte.
        • Vedenie školy bude rodičov informovať o stave epidemiologickej situácie na škole farebným označením: Zelená= zdravé deti, personál;

Oranžová = podozrenie na ochorenie;  Červená = potvrdené ochorenie.

• zakladnaskola.malatina@gmail.com