• Prijímanie detí do MŠ

• Žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ sa budú prijímať bezkontaktne.

a) podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí;

b) potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa sa nebude vyžadovať; ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt;

c) ak pôjde o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nebude sa vyžadovať predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie; ak zákonní zástupcovia dieťaťa so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave a vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, dieťa bude prijaté len na diagnostický pobyt.

Žiadosť zákonný zástupca podá jedným z nasledujúcih spôsobov:

1. e-mailom na adresu školy v termíne od 30. 04. 2020 do 31. 05. 2020 (nascanovaná žiadosť stiahnutá z našej www stránky O škole - Materská škola - Zápis do MŠ - poslané na zakladnaskola.malatina@gmail.com)

2. osobne, zákonný zástupca vloží do obálky a vloží do poštovej schránky pri vchode do školy od 30.4.2020 do 31.05.2020

3. elektronická žiadosť, zákonný zástupca vyplní elektronickú žiadosť v časti O škole - ZÁKLADNÁ ŠKOLA - Elektronická prihláška - tam si vyberie možnosť prihláška do MŠ

O prijatí nerozhoduje dátum podania (zák. zástupcovia podávajú od 30.04. do 31.05.), ale vek dieťaťa, podrobnejšie v časti O škole - MATERSKÁ ŠKOLA - Zápis do MŠ

Ostatné podmienky prijímania detí v zmysle § 3 vyhlášky č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky č. 308/2009 Z. z. ostávajú nezmenené.

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v MŠ oznámi riaditeľ ZŠ s MŠ zákonným zástupcom detí najneskôr do 30. 06. 2020.

Rodičia, ktorí už podali prihlášky na pôvodných tlačivách, nemusia vyplňovať novšie tlačivá. V prípade nejasností kontaktujte RŠ Mgr. Petra Harmata - 0907856295.

• Oznam o hodnotení

• Priebežné hodnotenie sa počas prerušeného vyučovania na školách nerealizuje formou klasifikácie. Priebežné hodnotenie má mať charakter konštruktívnej spätnej väzby poskytovanej žiakom počas učenia sa. Má mať  motivačný charakter, pomenovať žiakom chyby, ktoré robia a navrhnúť postup pri ich odstraňovaní. Pri priebežnom hodnotení máme individuálny prístup ku každému žiakovi, zohľadňujeme vekové a individuálne osobitosti žiaka.

V čase prerušenia vyučovania nebudú klasifikované tieto predmety:

• Hudobná výchova
            • Výtvarná výchova
            • Telesná a športová výchova
            • Etika
            • Náboženská výchova
            • Pracovné vyučovanie
            • Technika
            • Regionálna výchova

Na koncoročnom vysvedčení bude v uvedených predmetoch uvedené slovo absolvoval/a.

Pri  ostatných predmetoch bude hodnotenie na konci roka prerokované v pedagogickej rade nasledovne:

• 1. ročníku – priebežné aj záverečné hodnotenie bude realizované formou slovného hodnotenia
            • 2- 9. ročníku bude záverečné hodnotenie buď klasifikáciou (známky) , alebo kombinované (známka + slovné hodnotenie) alebo iba slovné hodnotenie. K uvedenému hodnoteniu momentálne prebieha rozsiahla diskusia. Rozhodnutie vyplynie z rokovania pedagogickej rady, ktoré bude včas oznámené žiakom aj zákonným zástupcom.