• Skrátenie vyučovania 22.2. a riaditeľské voľno 24.2.2023

• Vážení rodičia,

dňa 22.2.2023 (streda) je nahlásené prerušenie distribúcie elektriky pre Malatinú od 7:30 do 18:30  hod. Z dôvodu, že nedokážeme zabezpečiť dostatočné vykúrenie budovy (iba v ranných hodinách) a takisto máme problémy v jedálni, bude prevádzka ZŠ prerušená od 12:00. Rodičov detí z materskej školy prosíme, aby si deti z MŠ vyzdvihli do 12:00 (obed budú mať okolo 11:00). Zároveň Vás prosíme, aby ste zabezpečili deťom teplejšie oblečenie.

Keďže  24.2.2023 (piatok) je nahlásené ďalšie prerušenie distribúcie elektriky pre Malatinú od 7:30 do 18:30  hod. udeľujem po dohode so zriaďovateľom školy (Obecný úrad Malatiná) na deň 24.2.2023 (piatok) pre deti a žiakov ZŠ s MŠ        R I A D I T E Ľ S K É      V O Ľ N O       Škola ani materská škola nebude otvorená, v prevádzke nebude školský klub detí, ani jedáleň. Ďakujeme za porozumenie. Peter Harmat, RŠ.

• Beseda o závislostiach

• V stredu 15. februára k nám do školy zavítali  piati ľudia z centra pre liečbu drogových závislostí  RIEKA. Priblížili nám problematiku rôznych závislostí, hlavne závislosť na hraní rôznych hazardných hier a tipovaní – gamblerstve a drogovej závislosti. O svojich vlastných skúsenostiach s týmito neduhmi  a o ťažkej ceste k očisteniu z nich nám porozprávali dvaja z nich. Bolo naozaj zaujímavé vypočuť si ich ťažké životné príbehy. Dozvedeli sme sa, aká dôležité je úcta, sebaúcta, aké potrebné je  mať správnych ľudí okolo seba a vedieť sa správne rozhodnúť pre ÁNO, či NIE. Vážnosť situácie odľahčili piesne, ktoré nám zahrali a zaspievali.   Zaujal nás názov ich  hudobnej skupiny  ČO TO. Boli to všetko piesne z ich  vlastnej tvorby. Jednou z aktivít, ktoré si pre žiakov pripravili, bolo ukázať, že zabaviť a zasmiať sa dá aj bez omamných látok. Nakoniec sme si pri uvoľnenej atmosfére výborne zatancovali na pár piesní. Pre žiakov, i nás učiteľov bolo stretnutie s týmito skvelými ľuďmi veľkým prínosom.             Mgr. Mária Kořalníková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda o závislostiach.

• Skrátené vyučovanie - 16.2.2023 (štvrtok)

• Vážení rodičia, dňa 16.2.2023 (štvrtok) je nahlásené prerušenie distribúcie elektriky pre Malatinú od 7:30 do 15:30  hod. Z dôvodu, že nedokážeme zabezpečiť dostatočné vykúrenie budovy (iba v ranných hodinách) a takisto máme problémy v jedálni, bude prevádzka ZŠ prerušená od 12:00 (skrátime jednotlivé hodiny). Rodičov detí z materskej školy prosíme, aby si deti z MŠ vyzdvihli do 12:00 (obed budú mať o 11:00). Zároveň Vás prosíme, aby ste zabezpečili deťom teplejšie oblečenie. Odstávky sú plánované aj v ďalších dňoch koncom februára (22.,24.2.), preto vás prosíme, aby ste sledovali stránku školy, prípadne správy z edupage, ktoré Vám zašleme. Ďakujeme za porozumenie. Peter Harmat, RŠ.

• KARNEVAL v škole

• Milé deti MŠ, žiaci ZŠ aj rodičia, srdečne Vás pozývame na školský karneval, ktorý bude v budove školy 17.2.2023 (piatok) od 15:00 hod.. O zábavu sa postará školský parlament a deviataci. Na začiatku bude promenáda a predstavenie masiek, ďalej si pripravili deviataci súťaže, neskôr "pochováme basu" (krátke divadielko šk.parlamentu), potom budú opäť nejaké súťaže a následne sa už rozbehne detská diskotéka. Diskotéka bude trvať približne do 20:30 hod. Všetci ste srdečne vítaní.

• Skrátené vyučovanie 13.2.2023 - ZŠ aj MŠ

• Vážení rodičia, dňa 13.2.2023 (pondelok) je nahlásené prerušenie distribúcie elektriky pre Malatinú od 7:30 do 18:30  hod. Z dôvodu, že nedokážeme zabezpečiť dostatočné vykúrenie budovy (iba v ranných hodinách) a takisto máme problémy v jedálni, bude prevádzka ZŠ prerušená od 11:00 (skrátime jednotlivé hodiny). Rodičov detí z materskej školy prosíme, aby si deti z MŠ vyzdvihli do 11:30 (obed budú mať pred 11:00). Zároveň Vás prosíme, aby ste zabezpečili deťom teplejšie oblečenie. Odstávky sú plánované aj v ďalších dňoch koncom februára (22.,24.2.), preto vás prosíme, aby ste sledovali stránku školy, prípadne správy z edupage, ktoré Vám zašleme. Ďakujeme za porozumenie. Peter Harmat, RŠ.

• Hudba z Očovej

• Dňa 2.2.2023 sa sála obecného úradu rozozvučala tónmi ľudových piesní a ľudových nástrojov. Vynikajúci hudobník a zberateľ ľudových piesní Anton Budinský z rázovitej slovenskej obce Očová našim žiakom predstavil množstvo tradičných i menej tradičných hudobných nástrojov ako je fujara, píšťala, handrárska píšťalka, Panova flauta, gajdy, drumbľa, heligónka, či pastiersky bič. Žiakov zaujali nielen originálne ukážky hry na hudobné nástroje našich starých otcov, ale aj detviansky kroj hudobníka.
            Autentická hudba upútala nielen žiakov, ale aj dospelých. Koncert mal príjemnú atmosféru. Žiaci si mohli zaspievať naše známe ľudové piesne, niektorí aj zatancovať tance ako valčík, polka, či čardáš. Mgr. Peter Harmat

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hudba z Očovej.