• Dotazník pre rodičov II.stupeň - Vyučovanie po prázdninách

• Milí rodičia a žiaci, blížia sa vianočné sviatky a zaslúžený oddych. Ďakujeme Vám za ochotu, spoluprácu a trpezlivosť, veľmi si to ceníme. Začínajú nám vianočné prázdniny, po nich by sme chceli otvoriť školu  pre  všetky deti.

Súčasná  situácia  však  nie  je  ľahká  a je ťažké predvídať, čo  bude  o 3 týždne.

Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie (podľa „COVID AUTOMATU“ spracovaného Ministerstvom zdravotníctva SR, ktorého platnosť sa predpokladá od začiatku roka 2021) je predpoklad, že po vianočných prázdninách nastane situácia, kedy bude potrebné pretestovať žiakov a jedného zákonného zástupcu. Bližšie  informácie  o posudzovaní okresu zverejníme na www stránke školy.

Preto Vás v súvislosti s obnovením prezenčného vyučovania na školách prosíme o vyplnenie  dotazníkového  prieskumu  do dnes 19.12.2020 (sobota) do 20:00 a vyjadrenie, či chcete, aby sa Vaše dieťa/deti učili naďalej z domu alebo v škole (v tom prípade sa dáte otestovať) . Dotazník vypĺňajú iba rodičia žiakov II.stupňa, je potrebné sa prihlásiť rodičovským kontom.

Dotazník Vám bol pridelený včera, nájdete ho aj v časti prihlasovanie (ak nie, ešte dnes kontaktujte triedneho učiteľa a oznámte mu Vaše rozhodnutie).

V prípade nástupu žiakov II.stupňa do školy a zlej epidemiologickej situácie musíme už tento pondelok ráno (21.1.) žiadať o vytvorenie mobilného odberového miesta v Malatinej, aby bolo všetko pripravené na testovanie žiaka, jedného rodiča, každého zamestanca školy pravdepodobne v sobotu 9.1.2021

Ďakujem. Peter Harmat, RŠ

• Oznam riaditeľa

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že sa neplánujeme v decembri zapojiť do pilotného návratu žiakov II.stupňa ZŠ do školy. Aj napriek nášmu pôvodnému veľkému záujmu by sme všetky potrebné formality (zriadenie odberového miesta, povolenia hygieny, zdravotník, administratívny pracovník, firma na odber biol. odpadu, dotazníky rodičom) vybavovali pravdepodne do piatku, v sobotu by muselo prebehnúť testovanie žiakov II. stupňa, jedného rodiča každého žiaka II.stupňa, učiteľov a potom by žiaci nastúpili na 7 pracovných dní do školy. Keďže sa takáto situácia bude opakovať pravdepodobne 7.1.2021 a bude pred nami dlhšie obdobie v škole, dúfame, že to všetci zvládneme a vrátime sa do škôl. V decembri 2020 sa teda definitívne žiaci II.stupňa budú vzdelávať iba dištančne (v domácom prostredí). Ďakujem za pochopenie. Peter Harmat, RŠ

• Obedy zadarmo - termín zrušenia sa posúva na 1.8.2021

• Vláda posúva termín zrušenia dotácií 1,20 € na jedlo pre žiaka ZŠ a predškoláka z januára na august 2021. Výška platieb teda zostáva rovnaká ako v jesenných mesiacoch tohto roka. Minimálnu úpravu by mohla spôsobiť iba zmena finančného pásma na nákup potravín, jednalo by sa iba o centové vyrovnanie, o tomto kroku by sme Vás informovali v januári.

Plošné dotovanie obedov v materských a základných školách sa teda od začiatku augusta budúceho roka skončí.

Vyplýva to z novely zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorú vo štvrtok (26.11.2020) schválil parlament.

Vládna koalícia v polovici júla tohto roka zároveň avizovala, že namiesto plošného dotovania obedov zdvojnásobí daňový bonus na dieťa do 15 rokov, aktuálne je daňový bonus dvojnásobný len do 6 rokov veku dieťaťa.

Parlament v stredu (2.12.2020) schválil rozsiahlu novelu zákona o dani z príjmov s viacerými pozmeňujúcimi návrhmi a upravuje sa aj daňový bonus.

Daňový bonus pre pracujúcich rodičov na dieťa vo veku od 6 do 15 rokov sa od júla budúceho roka zvýši na 1,7-násobok a od 1. januára 2022 na 1,85- násobok základnej sumy tohto daňového zvýhodnenia.

V súčasnosti daňový bonus dosahuje 22,72 eura mesačne. Podľa nového na dieťa vo veku od 6 rokov do 15 rokov dostane rodič ročne o 273 eur viac.

Daňová úľava pre pracujúcich rodičov školákov tak od júla budúceho roka stúpne o 16,25 eura na 39,47 eura mesačne. Od 1. januára 2022 by sa mal daňový bonus pre rodičov detí vo veku od 6 do 15 rokov zvýšiť približne o 4,50 eura mesačne na zhruba 44 eur.

Ponecháva sa zároveň vek od 15 do 25 rokov, kde bude základná výška daňového bonusu. Suma daňového bonusu je naviazaná na životné minimum.

Daňový bonus na dieťa je pre pracujúceho rodiča daňové zvýhodnenie, ktoré priamo znižuje vypočítanú daň z príjmov fyzickej osoby.

• Mikulášske balíčky pre žiakov 2.stupňa

• Prosíme žiakov 2.stupňa našej ZŠ z Malatinej, aby si v pondelok (7.12.) alebo v utorok (8.12.) prišli po balíčky do základnej školy osobne. V škole Vás čakáme vždy do 14:00 hod. Do Osádky budú balíčky privezené v pondelok 7.12. (14:05 otočka nad Osádkou, 14:10 obecný úrad), do Leštín v pondelok 14:15 (pri obchode) a do Vyšného Kubína v pondelok (14:20 pri Ferancovcoch, 14:25 pri potravinách Fresh). Prosíme deti 2.stupňa z týchto obcí, aby si prišli po balíčky na uvedené miesta.            Peter Harmat, RŠ.